Informacionet

Argo

Na Ndiqni Ne Facebook

 • Viti

 • Kohezgjatja

 • IMDB

 • Trailer

 • Rreth Filmit

  Ne 4 nentor 1979, ndersa revolucioni Iranian kishte arritur majat, nje grup militaresh hyn me force ne ambasaden Amerikane ne Teherean dhe merr peng 52 persona. Ne mes te kaosit 6 amerikane arrijne te arratisen dhe strehoen te shtepia e ambasadorit Kanadez. Duke ditur qe eshte thjesht ceshtje kohe qe 6 amerikanet e arratisur te gjenden dhe ndoshta te vriten nga militaret, Toni Mendez, nje agjent i CIA i specializuar ne aksione inflirtimi ve ne jete nje plan te rrezikshem per ti larguar nga vendi. Nje plan aq i papare saqe mund te ndodhe vetem neper filma…
 • Shiko në:

  Shkarko në:

  Komentet Lini nje koment rreth filmit.
   

   free hit counter